18. IFOAM Dünya Organik Kongresi Kayıtları Başladı


Organik sektördeki en büyük yeniliklerin, en yaratıcı fikirlerin ve stratejilerin tartışıldığı, bilgi alışverişi yapılıp, iletişim ağı oluşturulan 18. Dünya Organik Kongresi 13-15 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre merkezinde açılıyor. Buğday Derneği'nin ev sahipliğini yaptığı, dünyanın en büyük organik kongresi olan 18. IFOAM Dünya Organik Kongresi için kayıtlar başladı.  

IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından üç senede bir, dünyanın farklı bir şehrinde gerçekleştirilen kongre, iki yıl önce, derneğin kurucusu Victor Ananias'ın başvurusuyla İstanbul'a alınmıştı. Yaklaşık 3000 uluslararası delegenin beklendiği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen kongre, 13-15 Ekim 2014 tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.

Buğday Derneği, kongre ile birlikte, Türkiye'deki organik tarım potansiyelini dünyaya tanıtmayı, organik tarım konusundaki farkındalığın artmasını amaçlıyor.  Dünyada organik tarım üzerinde çalışan en yetkin kişilerin bilgi ve tecrübelerini kongre süresince ziyaretçilerle paylaşacak.  Kongre öncesinde yapılacak olan STK forumu ve ön konferanslarda, organik konusuyla ilgili bilgi ve araştırmaların yaygınlaştırılmasına yardımcı olacak.

Kongrede ayrıca Türkiye mutfağının, kültürünün tanıtılması için yaratıcı çalışmalar planlanıyor.

Geniş Bilgi: 
http://owc2014.org/?lang=tr&page=news_03