TÜRÇEK, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yü Ziyaret Etti


Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurum (TÜRÇEK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali İmir ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Ömer Bozkurt Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yü makamında ziyaret ettiler.

28 Ocak 2015 - TÜRÇEK, İstanbul ilçe belediye başkanlarıyla çevre sorunları kapsamında görüş alışverişinde bulunmak ve kurumsal tanıtım amaçlı ziyaretlerini sürdürüyor. Şişli Belediye Başkanı Hayrı İnönü’yü makamında ziyaret eden TÜRÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Ali İmir, toplantıyı uzun zamandır planladıklarını ancak fırsat olduğunu belirterek.”Sayın başkanın ilçe sorunları içindeki yoğun çalışmalarından bize zaman ayırmasını  memnuniyetle karşılıyorum. Görüşmede kurum olarak Şişli’nin çevre sorunlarına yönelik desteklerimizi sürdüreceğimizi, karşılıklı işbirliğinin Şişli’ye İstanbul’a önemli kazanımlar sağlayacağını belirttik” dedi.

Şişli Belediye Başkanı İnönü de görüşmede, TÜRÇEK gibi köklü ve başarılı bir geçmişi olan kurumu tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şişli için birlikte çalışmak, karşılıklı bilgi paylaşımını çok önemli buluyorum. Şişli’yi yeşillendirmek için yapılacak projeler Şişlilere daha yeşil alanlarda yaşama bilincini kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

TÜRÇEK,  küresel çevre sorunları ile mücadelede özel sektör, kamu ve STK işbirliğinin önemli olduğunu, gelecekten sorumluluk duyan kurum ve kuruluşların birlikte karar almaları ve süreci birlikte yönetmelerini, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın tek koşulu olarak görmektedir.